چهارشنبه, ۲۸ بهمن ۱۳۹۴ ۱۱:۲۵

قدر هنر قصه‌گویی را بدانیم/ سنتی برای بزرگ‌ترها

رضا رهگذر در اختتامیه جشنواره تولید کتاب‌های صوتی با اشاره به اینکه باید قدر هنر قصه‌گویی را بدانیم گفت: افراد مسن وقتی توانایی جوانی را از دست می‌دهند، احساس بی‌هدف بودن می‌کنند.    

در مراسم اختتامیه دومین جشنواره تولید کتاب‌های صوتی برای کودکان، نوجوانان و نابینایان که عصر امروز ۲۷ بهمن ماه و به همت فرهنگسرای عطار برگزار شد از محمدرضا سرشار به عنوان یک قصه گویی پیشکسوت تجلیل به عمل آمد.

سرشار سخنان خود را این گونه آغاز کرد: خدا را شکر که خاطرات خوشی در گوشه‌ای از ذهن مردم سرزمینم کاشته‌ام. این توفیقی بدون استحقاق برای من بوده است همچنین از محمد میرکیانی نویسند «قصه ظهر جمعه» یاد می کنم که جشنواره‌های قصه گویی را بنیان گذاشت جشنواره هایی که از کانون پرورش فکری شروع شد و در شهرداری تداوم پیدا کرد و به احیای یک سنت اجدادی انجامید.

این نویسنده کتاب کودک و نوجوان با اشاره به اینکه باید قدر هنر قصه‌گویی را بدانیم گفت: افراد مسن وقتی توانایی دوران جوانی خود را از دست می‌دهند، گاه احساس بی‌هدف بودن می‌کنند و همین حس باعث می‌شود آن احترامی که شایسته‌‌شان است را در خانواده پیدا نکنند. قصه‌گویی سنتی است که موجب می‌شود پدر و مادربزرگ‌ها احساس مفید بودن و کارآمد بودن داشته باشند.

منبع: خبرگزاری مهر

زمان آخرین ویرایش: چهارشنبه, ۲۸ بهمن ۱۳۹۴ ۱۱:۳۵

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید